Jeśli znudziły się Wam coroczne wyjazdy na kajaki lub łódki ze znajomymi, mamy rozwiązanie. Deski SUP przebojem wchodzą na polski rynek. I choć w 2021 roku dopiero raczkowały w kwestii zainteresowania wodnych miłośników, to rok 2022 będzie zdecydowanie lepszy. Na polskich akwenach wodnych będziemy mogli spotkać przede wszystkim ludzi, którzy w stonowany aktywnie sposób będą chcieli odpocząć na łonie natury. A właśnie do takiego wypoczynku służą deski SUP. Bez większej trudności możesz wiosłować, a kiedy zechcesz odpocząć, zawsze możesz położyć się na desce i napawać otaczającą naturą. Są też tacy, którzy deski SUP znają już dłuższy czas. Sprawdziliśmy więc, jakie deski wybrać dla początkujących, a z jakimi powinni pokazywać się Ci już nieco bardziej obeznani.

Deski SUP – specyfikacja

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – SUP, czyli Stand-Up Paddling, to bardzo ciekawa i polecana forma aktywności przeznaczona dla każdego. Niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Z uroków SUP można korzystać na bardzo wiele sposobów. Od rekreacji na spokojnych wodach takich jak jeziora, aż po bardziej wymagające zmaganie się z falami na morzu. I właśnie dlatego deski SUP są tak ciekawe. W 2022 roku możecie wyjechać na wakacje na Mazury, by zapoznać się z deską, a rok później spróbować swoich sił na większych wodach, zwiększając poziom trudności. Frajda z pływania deską SUP jest zarówno w jednym, jak i drugim miejscu. Jeśli chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną, a przy okazji odpocząć, lepszego przedmiotu nie znajdziesz. Dodatkowo, deskę można przenosić samodzielnie gdzie tylko chcesz. Nie tak jak w przypadku chociażby kajaka, dźwigać go z drugą osobą.

Wybierając deskę, należy przede wszystkim skupić się na jej rozmiarze. Zbyt krótka deska SUP dla wysokiej osoby może sprawiać kłopoty w utrzymaniu równowagi. Zadbajmy również o jej szerokość. Początkujące osoby powinny mieć nieco szersze deski, by w miarę upływu czasu i zdobywania doświadczenia, zmieniać szerokość na coraz mniejszą. Istnieją również uniwersalne deski SUP. Można je nabyć w Świecie Zabawek. Będą odpowiednie zarówno dla najmłodszych, jak i osób starszych, które dostosują się do wyżej wymienionych wytycznych. Po spełnieniu warunków i zakupie deski dla siebie i członków rodziny czy znajomych, nie pozostaje nic innego, niż przygotować deskę i wyruszać z nią nad wodę już wiosną.